Menu

Adam "Barnaba" Matyjek (ekipa G. Hyżego) i C314

Tym razem na temat nowych wielkomembranowych "pojemników" AKG C314 wypowiada się Adam "Barnaba" Matyjek, członek ekipy Grzegorza Hyżego.

Oto, co powiedział:
Niedawno miałem przyjemność, dzięki firmie ESS Audio, testować mikrofon pojemnościowy AKG C314. Dla tych, którzy nie spotkali się z nim bliżej: jest to nowy, młodszy brat kultowego mikrofonu AKG 414 często spotykanego w studiach
nagraniowych.

AKG C314 to wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy wyposażony w podwójną pozłacaną kapsułę, PAD-a -20 dB, filtr dolnozaporowy od 100 Hz. oraz możliwość wyboru jednej z czterech charakterystyk (kardioidalną, superkardioidalną, dookólną lub ósemkową). Dodatkowo na obudowie znajduje się dioda LED, która informuje, że mikrofon dostaje zasilanie phantom, a w zależności od koloru diody (czerwona i zielona) informuje o poziomie sygnału.

W case, który dostałem do testów, oprócz AKG C314 znajdowała się również osłona mikrofonu przed wiatrem, koszyk elastyczny oraz zwykły uchwyt i oczywiście instrukcja.

 

Mikrofon testowałem w kilku sytuacjach: na koncertach plenerowych, w salach koncertowych i w studiu. Podczas pierwszego użycia zachwyciło mnie ciepłe, przyjemne brzmienie C314, w sumie ("wielka membrana") zobowiązuje, górka nie kłująca ani nie przejaskrawiona, w dole (niskich częstotliwościach) bardzo miękko. Środek klarowny i precyzyjny, całość wiernie oddaje rzeczywiste brzmienie instrumentu. Im więcej używałem C314, tym z każdą chwilą zachwyt się pogłębiał.

 

Precyzja pracy, czułość na niskie dźwięki i niski poziom szumów w zastosowaniach studyjnych gwarantuje wysokiej jakości nagrania a tym samym uzupełniła moją opinię ma temat C314 jako jeden z topowych mikrofonów pojemnościowych.

 

Mogę z największą przyjemnością polecić AKG C314 zarówno na koncertach Live jak i podczas nagrań w Studiu.

 

Fot. Bartek Szopix Czerniakowski

Profesjonalny sprzet, najlepsze brzmienie

W naszej ofercie znajda Państwo sprzęt służący do profesjonalnego nagłaśniania i obsługi audio obiektów komercyjnych, stacji radiowych, czy dużych koncertów.
Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem grupy Harman w Polsce, jednego z największych producentów w branży audio.
Dzięki temu, szybciej niż inni umożliwiamy dostęp do najnowszych technologii w produktach takich marek jak: JBL, Crown, dbx, Soundracft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.
Projektujemy instalacje nagłośnieniowe, ale zapewniamy tez szkolenia oraz prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Działamy kompleksowo, bo wiemy, ze tylko tak możemy sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

Zobacz: Kolumny głośnikowe, Wzmacniacze, Procesory dźwięku, Mikrofony, Miksery

Kontakt

ESS-Audio

ul. Graniczna 17
05-092 Łomianki-Dąbrowa
tel.: 22 2041 200

fax: 22 751 31 49

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

e-mail: biuro@essaudio.pl

Instalacje i projekt nagłosnienia

Zajmujemy się tworzeniem projektów akustyki i pełna instalacja systemów nagłośnienia.
Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem, dzięki któremu nasze instalacje dźwiękowe zapewniają niezwykłe doznania audio.
Wiemy, że każdy obiekt wymaga indywidualnych rozwiązań, dlatego zawsze stosujemy unikalne projekty dopasowane na charakteru wnętrza, czy nagłaśnianego wydarzenia.
Działamy na rynku od 1989 roku. W tym czasie udało się nam zrealizować wiele prestiżowych instalacji.
Nasze rozwiązania stosowane są w obiektach handlowych, stacjach telewizyjnych, hotelach, klubach, obiektach sportowych, a nawet w teatrach i lharmonii.
Zobacz: nagłośnienie sklepu, nagłośnienie klubu, nagłośnienie hotelowe, nagłośnienie kin, sale konferencyjne.
Wybrane realizacje: Stadion Narodowy, Sieci Sklepów H&M, Klub Syreni Śpiew, Orange Festival 2013, Giełda Papierów Wartościowych

Dane firmy

ESS-Audio

NIP: 118-179-21-22
BDO: 000010648
REGON: 140161594
XIV Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009
Wysokość kapitału zakładowego 200 000,00 zł

Polityka prywatności

© 2020. Wsparcie techniczne Allweb