Menu

Łukasz Stąpór - realizator dźwięku

Łukasz Stąpór, to realizator dźwięku współpracujący m.in. z takimi artystami, jak Acid Drinkers czy SARSA. Jakiś czas temu przekazaliśmy mu do przetestowania system odsłuchu osobistego AKG IVM4500.

Oto, co na jego temat, ma do powiedzenia sam zainteresowany:

Kilka miesięcy temu otrzymałem na testy komplet odsłuchu dousznego AKG IVM4500,składającego się z 4 odbiorników SPR4500, nadajników SST 4500 oraz kombajnera SPC4500.
Wymaganiami, jakie - mając doświadczenie w pracy z innym systemem - postawiłem nowemu systemowi przede wszystkim, były niezawodność i brak zakłóceń.

I cóż?
Na żadnym z koncertów nie musiałem obawiać się o żadne z wymienionych. Zespołem, który jako pierwszy skorzystał z tych urządzeń, był Acid Drinkers.
Jak wiadomo, ich koncerty to bardzo dużo ruchu na scenie, a zarazem potrzeba głośnego i bardzo dobrze brzmiącego odsłuchu.
Maksymalna wartość na odbiorniku przy zerowym wysterowaniu nadajnika to połowa możliwego poziomu głośności.

Zapas, który daje AKG, na pewno usatysfakcjonuje każdego użytkownika. Artystką, która również mogła pracować na nowych "uszach", była SARSA (z zespołem) - jak się później okazało, praca przebiegła bardzo pozytywnie i bez jakichkolwiek problemów.
Poza podstawowymi funkcjami firma AKG postarała się o zapewnienie kilku presetów korektora i kompresora, w którym można na wiele sposobów dopasować poziom działania, a wartością dodaną jest symulacja pomieszczenia.

Miałem do wyboru kilka rodzajów roomu, z których można było wybrać naprawdę bardzo trafnie dopasowane symulacje dla każdego z instrumentalistów.
Wielce pomocną funkcją jest również CUE, dzięki której, znajdując się na scenie, można w każdej chwili - za pomocą pokrętła na odbiorniku - szybko przełączyć się na tor odsłuchowy muzyka, przy którym się w danej chwili znajdujemy.

Systemy AKG dają naprawdę wiele możliwości, a przede wszystkim pozwalają zapomnieć o kwestiach technicznych i skupić się na potrzebach artystów, z którymi przyjdzie nam pracować.

Cieszę się i dziękuję firmie Ess Audio za tę uprzejmość!

 

Galeria

  • lukasz_stapor_03

Profesjonalny sprzet, najlepsze brzmienie

W naszej ofercie znajda Państwo sprzęt służący do profesjonalnego nagłaśniania i obsługi audio obiektów komercyjnych, stacji radiowych, czy dużych koncertów.
Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem grupy Harman w Polsce, jednego z największych producentów w branży audio.
Dzięki temu, szybciej niż inni umożliwiamy dostęp do najnowszych technologii w produktach takich marek jak: JBL, Crown, dbx, Soundracft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.
Projektujemy instalacje nagłośnieniowe, ale zapewniamy tez szkolenia oraz prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Działamy kompleksowo, bo wiemy, ze tylko tak możemy sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

Zobacz: Kolumny głośnikowe, Wzmacniacze, Procesory dźwięku, Mikrofony, Miksery

Kontakt

ESS-Audio

ul. Graniczna 17
05-092 Łomianki-Dąbrowa
tel.: 22 2041 200

fax: 22 751 31 49

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

e-mail: biuro@essaudio.pl

Instalacje i projekt nagłosnienia

Zajmujemy się tworzeniem projektów akustyki i pełna instalacja systemów nagłośnienia.
Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem, dzięki któremu nasze instalacje dźwiękowe zapewniają niezwykłe doznania audio.
Wiemy, że każdy obiekt wymaga indywidualnych rozwiązań, dlatego zawsze stosujemy unikalne projekty dopasowane na charakteru wnętrza, czy nagłaśnianego wydarzenia.
Działamy na rynku od 1989 roku. W tym czasie udało się nam zrealizować wiele prestiżowych instalacji.
Nasze rozwiązania stosowane są w obiektach handlowych, stacjach telewizyjnych, hotelach, klubach, obiektach sportowych, a nawet w teatrach i lharmonii.
Zobacz: nagłośnienie sklepu, nagłośnienie klubu, nagłośnienie hotelowe, nagłośnienie kin, sale konferencyjne.
Wybrane realizacje: Stadion Narodowy, Sieci Sklepów H&M, Klub Syreni Śpiew, Orange Festival 2013, Giełda Papierów Wartościowych

Dane firmy

ESS-Audio

NIP: 118-179-21-22
BDO: 000010648
REGON: 140161594
XIV Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009
Wysokość kapitału zakładowego 200 000,00 zł

Polityka prywatności

© 2020. Wsparcie techniczne Allweb